Anne adayı olmaya hazır mısınız?

Foto
Çocuk arzusunun başladığı andan emzirme döneminin sonuna kadar. Gebeliğin tadını çıkarmanızı temenni eder, keyifli okumalar dileriz!
TÜRKİYE’de 2015 yılında Canlı doğan bebek sayısı 1 milyon 325 bin 783, canlı doğan bebeklerin %51’i erkek, %49’u kız. Nbtlife ailesi olarak bu bebeklerin tamamının sağlıklı dünyaya gelmesi için var gücümüzle çalışıyoruz.
Gebelik kutsaldır, anneliğe terfiinin ilk merhalesidir. Hayatınızın çok özel bu evresine hoş geldiniz! Gebeliğe planlı bir şekilde adım attığınız ilk günden itibaren son derece heyecanlı ve özel bir dönem sizi bekliyor!

Kendinizi ve bebeğinizi gebelik döneminde ve sonrasında yeterli derecede besleyebilmenize yardımcı olacak fikir ve önerilerimiz aşağıda yer almaktadır.
Jinekologlar, sağlıklı ve çeşitli beslenmenin yanı sıra, çocuk arzusunun başladığı andan itibaren, Folik asit, iyot, B12 ve B6 kullanılmasını tavsiye ediyorlar!
FOLİDAYS İOD Yüksek kaliteli içerikleri ile gebe kalma arzunuzdan emzirme sürecinin sonuna kadar siz değerli anne adayları ve annelere bu heyecanlı ve güzel değişim yolculuğunuzda daha sağlıklı olmanız için özel olarak hazırlanmış folik asit, iyot, B12 ve B6 kombinasyonumuz ilk 3 ayınızda sizlere eşik edecek.
3. Aydan emzirme sürecinin sonuna kadar ise daha kapsamlı olan vitamin, mineral ve omega3 (DHA) kaynağı olan DUOSVİT DHA sizlere refakat edecektir. DUOSVİT DHA pek çok önemli içerik maddesiyle birlikte sizin ve bebeğinizin gelişimini her safhada destekler.

Çocuk arzusunun başladığı andan gebeliğin 12. haftasının sonuna kadar, Folidays IOD Folat seviyesinin hızla yükselmesini sağlayarak olması gereken değerlerde sağlıklı bir gebeliğe iyi bir başlangıç yapmanızı sağlar. 1 Tablet FOLİDAYS IOD 400 μg Folik asit ,150 μg iyot, 12 μg Vitamin B12 ve 10 mq Vitamin B6 içermesi ile hem gerekli besinlerinizi sağlarken aynı zamanda ilk evredeki bulantılarınıza çare olacaktır. Bu arada FOLİDAYS IOD’un film kaplı olması içeriklerin kokusunu almadan rahatça yutmanızı sağlar.

Gebeliğinizin 13. haftasından emzirme döneminin sonuna kadar, DUOSVİT DHA Folat seviyesinin korunması ve Omega 3 yağ asidine (DHA>200 mg) duyulan ihtiyacın giderilmesini sağlar 1 yumuşak kapsül DUOSVİT DHA Gebelik + Emzirme dönemi şu değerli mikro besin maddelerini içerir: 400 μg Folat Folik asit Tüm B vitaminleri, C ve E vitaminleri, şimdi 400 I. U. (10 μg) Vitamin D3 içerir 150 μg iyot, 200 mg Omega 3 yağ asidi (DHA) , çinko, selenyum, Demir içermesi gebelik yolculuğunda ihtiyacınız olan vitamin, Mineral ve omega 3 yağ asidi ihtiyacınızı beslenme referans değerleri doğrultusunda karşılar.

DUOSVİT DHA ‘daki vitamin, mineral ve omega 3 yağ asidi DHA’ nın optimal değerlerdeki miktarlar hücre bölünmesinin normal işlev görmesine katkı sağlar ve kas-sinir sistemini destekler

FOLİDAYS Çocuk arzusunun başladığı andan itibaren Folik asit seviyesini çocuk arzusunun başladığı andan itibaren yükseltin. Sağlıklı ve dengeli bir şekilde besleniyor olsanız da, gebelikten en az 1 ay önce Folik asit, İyot, Vitamin B12 ve Vitamin B6 içeren FOLİDAYS IOD kullanmaya başlamalısınız. Çocuğun ilk önemli gelişim safhaları, gebelik oluştuktan sonraki 22. ile 28. gün arasında gerçekleşir. Beyin ve omurilik oluşmaya başlar ve omurilik kanalı kapanır. Bu erken safhada gebelik çoğu zaman henüz fark edilmemiş olacağından, yeterli miktarda folat ve başka hayati mikro besin maddeleri almaya daha çocuk arzusunun başladığı andan itibaren başlamalısınız. Her gün 1 tablet FOLİDAYS IOD optimum değerlere getirilebilir. Ara vermeksizin ilk 3 ay hem sizin hem de bebeğinizin sağlığı için FOLİDAYS IOD kullanmaya devam,…

Değerli anne adayı; FOLİDAYS IOD’un bu yolculuğunuzdaki önemi için içeriğindeki 4 temel maddenin kısaca bebeğiniz ve sizi hangi risklerden kurtardığını ve ne gibi faydalar getirdiğine kısaca bir bakalım.

FOLİK ASİT: Özellikle gebelerde 400 mcg folik asit alınması önerilir.Son yıllarda yapılan araştırmalar, NTD’lerin ( Nöral Tüp Defekti) annenin gebelik öncesinden başlayarak gebeliğinin ilk üç ayında kullanacağı günde 0,4 mg folik asit ile %72 oranında önlenebileceğini göstermektedir. Folik asit, hücre yapı taşlarının ve dokularının oluşumunda etkilidir. Özellikle hücre bölünmesinde ve hücrenin genetik yapısının oluşmasında önemli rol oynar. Bu nedenle gebeliğin erken evrelerinde,bebeğin merkezî sinir sisteminin gelişimi için mutlaka gerekli olan bir maddedir. Embriyo, gebeliğin 2. ve 12. haftaları arasında yeterli folik asit alamazsa beyin ve omurilik ile ilgili anormallikler (nöral tüp defektleri) başta olmak üzere doğumsal gelişim bozukluklarının görülme riski artar.

İYOT: İyot (iodin, iodine) vücutta birinci görevi tiroid hormonları yapımında görev almak olan önemli bir elementtir. İyot alımı yetersiz olduğunda tiroid hormonlarının yapımı bozulur ve guatr denilen hastalık meydana gelir. Guatr boynun ön tarafında bulunan troid bezinin fazla büyümesidir. Dünya nüfusunun yaklaşık %40'ı iyot eksikliği riski altındadır.Hamilelik anabolik bir durum olduğu için hamilelikte tiroid hormonları yapımı artar ve dolaylı olarak iyot ihtiyacı artar. Gebelikte iyot eksikliği ve hipotiroidi (tiroid hormonlarının normalden az olması) bebeğin beyin gelişimini etkileyebilir. Hamilelik sırasında iyot eksikliği hipotiroidiye neden olmuşsa bebekte bazı anomaliler ve doğumdan sonra zeka geriliği, öğrenme güçlüğü gibi problemler meydana gelebilir.

VİTAMİN B12: ABD’deki National Institute of Child Health and Human Development (Amerikan Çocuk Sağlığı ve Gelişimi Kurumu) tarafından yapılan bir araştırmaya göre, erken hamilelik döneminde B12 eksikliğine sahip kadınlarda, bebeğin spina bifida gibi nöral tüp defektine (sinir yolu kusuruna) sahip bir hastalıkla doğma ihtimali 5 kat fazla. Araştırmayı yöneten Dr. Duane Alexander B12 vitamininin sinir sisteminin çalışması ve kırmızı kan hücrelerinin üretiminde temel bir vitamin olduğunun altını çiziyor ve şunları söylüyor: ”Araştırma sonuçları düşük B12 seviyesine sahip kadınlar kendi sağlıklarında riskler taşımasının yanında, bebeklerinin de ciddi doğum kusurlarıyla doğma ihtimalini artırıyorlar.”

VİTAMİN B6: B6 vitamini karbonhidrat ve yağ metabolizması için gerekli bir vitamindir. Anne karnındaki bebeğin beyin ve sinir sistemi gelişimi için önemlidir. Yapılan araştırmalarda B6 vitamininin gebelik döneminde görülen mide bulantısı ve kusmalar (emesis) konusunda kadınları rahatlattığı ortaya çıkmıştır.
Çocuk arzusunun başladığı andan emzirme döneminin sonuna kadar. Gebeliğin tadını çıkarmanızı temenni eder, keyifli okumalar dileriz!